Święto plonów – Dożynki 20.08.2022r.

21 sierpnia nasza parafia dziękowała za zebrane podczas żniw plony. Organizatorem tegorocznych dożynek parafialnych było Sołectwo Modzurów. Uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony rozpoczęła się błogosławieństwem przyniesionego przez Starostów chleba i wina oraz korony dożynkowej.
Dziękczynienie za udane żniwa jakim była Msza św. zakończyło się wyśpiewanym Te Deum.
Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych dożynek parafialnych.
Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej uroczysty korowód wyruszył o godzinie 15:00  z Zakładu Nasienno – Rolnego Danko w Modzurowie. Korowód dożynkowy rozpoczynał wóz strażacki OSP z Modzurowa za którym jechały dzieci na swoich pojazdach , tuż za nimi starostowie Pani Anna Fojcik z Panem Grzegorzem Winkler, Ks. Proboszcz Franciszek Lehnert, Pani Sołtys Urszula Siwoń, Pan Dyrektor Zakładu Nasienno-Rolnego Danko Pan Bogdan Szumański, zastępca wójta Pan Tomasz Kruppa oraz Pani Radna Barbara Winkler. Całą kolumnę zamykali a jednocześnie tworzyli nasi wspaniali Rolnicy ze swoimi maszynami rolniczymi z sołectw Modzurów i Szonowice.

fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.naszraciborz.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.naszraciborz.pl
fot.naszraciborz.pl
fot.naszraciborz.pl
fot.naszraciborz.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl
fot.Paweł Okulowski /Nowiny.pl