Boże Ciało 30.05.2024

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana również uroczystością Bożego Ciała, jest to uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Serdeczne podziękowania dla Strażaków, którzy zadbali o nasze bezpieczeństwo, zabezpieczając trasę procesji, mężczyznom niosącym baldachim, za godną prezencję Najświętszego Sakramentu, służbie liturgicznej, która dba o godność i przebieg nabożeństw, dziewczynkom sypiącym kwiaty, które dodały uroku całej procesji, dzieciom pierwszokomunijnym,  za wzorową postawę podczas procesji, osobom które robiły ołtarze Bożego Ciała za ich zaangażowanie i trud, Pani organistce, za przepiękną oprawę muzyczną, wszystkim wiernym, którzy wzięli udział w Eucharystii oraz procesji Bożego Ciała i okazali swoją wiarę i miłość do Boga.

Bóg zapłać!