Odpust Kalwaryjski ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego – Procesja ze świecami – 10.09.2022r.

Od czwartku do niedzieli (8-11.09 b.r) na Górze św. Anny trwał kalwaryjski odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.
Modlitewnemu spotkaniu przewodniczył prymas Polski abp Wojciech Polak. Obecni byli również bp gliwicki Jan Kopiec, bp Rudolf Pierskała oraz bp senior Paweł Stobrawa.

W sobotę wieczorem odbyła się tradycyjna procesja ze świecami do groty lurdzkiej, w której uczestniczyli wierni z naszej Parafii. Było to niesamowite przeżycie. Do groty wypełnionej wiernymi w procesji wniesiono kopię obrazu Matki Bożej Opolskiej, kopię czczonej w annogórskim sanktuarium figury św. Anny Samotrzeciej, figurę św. Jacka, patrona metropolii górnośląskiej oraz rozświetlony wielki Krzyż. Uczestnicy nabożeństwa zapalili świece od biskupów którzy zamykali procesje.

Po wysłuchaniu kazania orkiestra zaintonowała pieśń “Abba Ojcze”. W górę poszybowały sztandary i proporce. Następnie odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne, powierzyliśmy się Bożemu miłosierdziu i z nową świadomością przyjęliśmy Jezusa jako naszego Pana.