Trzy ostatnie dni Wielkiego Tygodnia nazywane Triduum Paschalnym, są największym świętem kościelnym i stanowią szczyt całego roku liturgicznego.
Wielki Czwartek- Msza Wieczerzy Pańskiej. Pamiątka ustanowienia przez Jezusa Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. Podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej kapłan obmywa nogi wybranym wiernym, symbolicznie naśladując Chrystusa i przypominając o chrześcijańskim powołaniu do służby innym. Po uroczystej Mszy Wieczerzy Pańskiej, następuje przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.
Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej.
To drugi dzień Triduum Paschalnego, upamiętniający mękę i śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Tego dnia w Kościele nie odprawia się Mszy Świętej. Zamiast niej odbywa się Liturgia Męki Pańskiej, która obejmuje czytanie opisu Męki Jezusa, adorację Krzyża i Komunię Świętą. Ołtarz pozostaje obnażony, a wierni zachowują ciszę i skupienie. To dzień postu ścisłego, modlitwy i refleksji nad ofiarą Chrystusa dla zbawienia ludzi.
Wielka sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej
To trzeci dzień Triduum Paschalnego, czas ciszy i oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa. Wierni odwiedzają symboliczny Grób Pański, trwając na modlitwie. Tradycyjnie w tym dniu święci się pokarmy wielkanocne. Wieczorem rozpoczyna się Wigilia Paschalna – najważniejsza liturgia w roku, która prowadzi do radości Zmartwychwstania i początku Wielkanocy.